geo:start:labcache

Lab Cache

Lab cache je speciálním typem cache, pod kterým se mohou skrývat různé nové testované typy keší. Jedná se o vzácný typ cache, který je prozatím vytvářen pouze přímo Groundspeakem. Po jejich odlovu je jejím lovcům zaslán dotazník, ve kterém se mohou k labkám vyjádřit.

Tento typ keší byl vyvinut s cílem vyřešit problém eventových keší. Na megaeventech jsou často publikovány nové eventové keše, avšak jelikož dočasné keše nejsou povoleny, končí takové keše často velmi zanedbané. Tento nový typ keší umožňuje megaeventům mít vlastní dočasné keše.

Lab cache většinou fungují stejně jako tradičky: donavigovat na místo, najít cache a zapsat se do logbooku. Liší se však v tom, že v keši musíte najít speciální kód, bez jehož pomoci nelze takovou keš označit za nalezenou.

Lab cache se započítávají do vašich nálezů, avšak nikoliv do seznamu nalezených keší. Na Vašem profilu v záložce „Geocaches“ tedy sice uvidíte kolik jste jich našli, avšak přesný seznam těchto nalezených keší se po kliknutí nezobrazí. Lab cache nejsou uvedeny ani v klasickém seznamu nálezů.
seznam
Lab cache nemají své listingy přímo na geocaching.com, ale na své samostatné stránce, která je bez problému dostupná i z mobilních telefonů. Dají se z ní stáhnout i GPX soubory jednotlivých keší. Z tohoto důvodu však nedostanete za nalezení tohoto typu cache žádný suvenýr ani na něj nelze nastavit notifikace.

  • geo/start/labcache.txt
  • Poslední úprava: 2016/11/18 20:26
  • autor: dmwadmin