Geolokační aktivity

Aktivity které vás vytáhnou ven do přírody nebo prostě jen pobíhat po okolí a k nimž potřebujete GPS nebo Mobil s GPS, fotoaparát, mapu a chuť se nepovalovat doma. Primárně mě baví hry geokešing a geospy.


Vynechávám jen herní aktivity jako je Ingress, Pokémoni a obdobné a to hlavně z důvodu zaměření na město a inklinaci k obcházení stejných míst požád dokola dáno principem hry.

Historie používání geolokační techniky tak jak mi to prošlo a prochází rukama…

HTC Touch Cruise Tak s tímto jsem začínal a lovil docela dlouho dokonce i na vysokých horách jednou se mnou byl i ve výšce 2500 m.n.m v Alpách… Na svou dobu solidní mobil s Windowsama a používal jsem hodně navigační Australský program OziExplorer do kterého se keše přidávaly jako různě barevná kolečka s krátkým popisem… a fungovalo to! Plus ještě pár dalších programů na které už si nevzpomínám…
Tento mobil defakto může za to, že jsem se dostal ke geokešingu. Když jsem ho koupil, nic jsem nevěděl o navigaci, GPS a podobných fičurovinách. Pak člověk zjistí, že ta chytrá tatranka umí i něco takového jako GPS, no a samozřejmě zjišťuje, na co by to asi tak bylo dobré a na internetu narazí na slovo „geocaching“…

Tohle byla zajímavá alternativa kterou jsem si koupil přes eBay z USA a byla to na svou dobu hodně dobrá navigace a dokonce se mi podařilo přiohnout i software (tenkráte už GeoGet) abych do ní exportoval keše bez problémů… Když bylo nejhůře šlo ještě použít fintu fň a to zasunout speciální SD kartu a restartovat do Windows nad kterými to celé běželo a použít pro mě známý OziExplorer popřípadě další programy. Bohužel se u mě neohřála a nějaká ruka chamtivá mi ji ukradla…
Pravda byl to trochu exotický přístroj v našem garmin kraji ale mohu říct, že byl určitě použitelný.

Po zvážení pro i proti (ďábelská cena) nakonec zakoupena tahle v té době perla Garminu. A s tou jsem toho naběhal opravdu hodně. Dokonce ji pořád doma mám a je funkční. Nicméně už je to stařík a hlavně velikost displeje mě donutila přesedlat na větší cihlu. A má své stařecké vrtochy.

Tohle používám teď a pořád v kombinaci s Android mobilem… Pravda je to proti oregonu trochu cihla ale velký displej a bezproblémová funkčnost to vyvažuje a zatím spokojenost… No je to Garmin takže jako garmin to má svoje špecifíka :)

A taky konečně mobil co umí navigovat a má elektronický kompas, GPS + GLONASS a je svižný s velikou pamětí 64GB. Díky velké paměti vpodstatě pohoda a klídek. Nahrány DB celé ČR a defakto vše k dispozici. Používám především program Locus ale testuji občas i vyvíjející se a:Drake.

  • geo.txt
  • Poslední úprava: 2018/02/26 16:15
  • autor: dmwadmin