geo:start:fiveprincipe

5 etických principů geokešingu

Bring a Pen

Stejně jako ve škole, přines si s sebou psací pomůcku ke keši, abys měl možnost zalogovat svůj nick a datum nálezu, pokud v keši není tužka, což se stává velmi často, někdy díky velikosti keše, někdy „díky“ kolegům logujícím pře Tebou. Jinak dle pravidel tužka opravdu nemusí být součástí keše!

Leave No Trace

Buď jako správný hráč ohleduplný k našemu „hřišti“, což je celý svět. Nezanechej za sebou v přírodě ani ve městě žádné stopy, tj. zejména odpad. Případně proveď CITO („Cache-In Trash-Out“), pokud nějaký odpad na své cestě za keší či od keše objevíš.

Write a Great “Found It” or “Didn’t find It” Log

Když nalezneš keš, ale i v případě pokud jí nenajdeš, napiš inspirující a motivující „FI“ nebo „DNF“ log popisující Tvůj lov. Poděl se tímto způsobem s ownerem (vlastníkem) i kolegy o své zážitky z prožitého dobrodružství, není to ostuda, naopak inspirující logy jsou přece jedním z důvodů, proč tuto hru hrajeme.

Put the Geocache Back Where and How You Found It

Zakladatel keše ji umístil na konkrétní specifické místo a měl k tomu jistě pádný důvod. Ujisti se, že vracíš kešku po zalogování na to samé místo, aby ji owner po Tvé návštěvě nalezl a abys nepřipravil své kolegy o stejné zážitky z hledání.

Move Trackables Along

Pokud v keši nalezneš trekovatelný předmět (geocoin, travelbug, apod.) a vyzvedneš jej, ujisti se v takovém případě, že toto oznámíš svým rychlým „Retrieve“ logem a že jej poponeseš do další destinace tak rychle, jak jen je to možné.

Zdroj: Geocaching HQ (Groundspeak Inc.) překlad: ČAGEO

  • geo/start/fiveprincipe.txt
  • Poslední úprava: 2016/11/18 18:08
  • autor: dmwadmin